فروردین ۱, ۱۳۹۶ farshidb 0دیدگاه

((۱۵ راز موفقیت میلیونرهای خودساخته ))ما در بهترین دوره از تاریخ بشر زندگی می کنیم. تعداد افرادی که از صفر شروع می کنند و ثروتمند می شوند، هیچگاه به این اندازه قابل تصور نبوده است. مایه دلگرمی است که تقریبا همه از صفر شروع می کنند. شاید ۹۹ درصد افرادی که اکنون از لحاظ مالی موفق هستند، در ابتدا کاملا یا تقریبا بی پول بوده اند.

اگر شما هم مانند میلیونرهای خودساخته فکر کنید و مانند آنها عمل کنید، کم کم به همان نتیجه ها و پاداش هایی می رسید که میلیونرها رسیده اند.

چندین راز موفقیت کلیدی برای میلیونرهای خودساخته وحود دارد که تک تک این رازها برای رسیدن به استقلال مالی شما ضروری است، از این میان ۱۵ ویژگی کلیدی در تمام میلیونرهای خودساخته مشترک است:

۱- رویاهای بزرگی داشته باشید و به خودتان اجازه رویاپردازی بدهید.

در مورد نوع زندگی مورد علاقه خود و مقدار پولی که دوست دارید بدست آورده و یا در حساب بانکی خود داشته باشید به خودتان اجازه خیال پردازی و تصور بدهید. داشتن رویاهای بزرگ، نقطه آغازی برای رسیدن به هدف استقلال مالی شماست. مهمترین دلیل عدم موفقیت مالی مردم این است که هیچگاه به ذهنشان خطور نمی کند که می توانند این کار را انجام دهند و هیچگاه رویایی ندارند. در نتیجه هیچگاه تلاش نمی کنند و هرگز شروع نمی کنند.

۲- مسیر روشنی برای حرکت خود تعیین کنید.

در این مرحله باید رویاهای تان را از حالت ذهنی خارج کرده، آنها را به صورت هدف های روشن، مشخص و مکتوب در آورید. انسان های موفق بیشتر اوقات به هدف هایشان فکر می کنند، در نتیجه پیوسته به سوی هدف هایشان حرکت می کنند و هدف هایشان هم به سوی آن ها حرکت می کنند.

۳- تصور کنید خودتان صاحب کار هستید.

مسئولیت کامل و صد در صد هر آنچه هستید و هر آنچه را خواهید شد، بپذیرید. افرادی که خود را مسئول می دانند، به شدت دنبال نتیجه هستند، در کارها زیاد پیش قدم می شوند، برای ماموریت ها داوطلب می شوند و همواره دنبال مسئولیت های بیشتر هستند، در نتیجه به ارزشمندترین افراد در سازمان های شان تبدیل می شوند.

۴- متعهد شوید که برترین باشید.

همین امروز تصمیم بگیرید در کار خود بهترین بهترین ها باشید. این هدف را برای خود در نظر بگیرید که جزء ده درصد از برترین افراد در زمینه کاری خود شوید.

۵- در خودتان روحیه پر کار بودن را پرورش دهید.

همه میلیونرهای خود ساخته، بسیار بسیار سخت کار می کنند. زودتر کار را شروع می کنند، سخت تر کار می کنند و دیرتر می روند و به عنوان یکی از پرکارترین افراد در رشته کاریشان شهرت پیدا می کنند.

۶- خود را وقف یادگیری مادام العمر کنید.

یادگیری مادام العمر سه کلید دارد:

کلید اول: روزی یکساعت مطالعه کنید و این تقریبا معادل یک کتاب در هفته است. از آنجایی که هر فرد بالغ به طور متوسط کمتر از یک کتاب در سال مطالعه می کند، اگر شما یک ساعت در روز مطالعه کنید در سال بیش از پنجاه کتاب را مطالعه کرده اید و همین کار به تنهایی، امتیازی باور نکردنی در رشته تان به شما می دهد.

کلید دوم: گوش دادن به برنامه های صوتی است به ویژه هنگامی که در حال رانندگی هستید. هر فرد به طور متوسط بین پانصد تا هزار ساعت را در طول سال در اتومبیل یا وسایل حمل و نقل عمومی می گذراند.

کلید سوم: در هر سمیناری که پیدا می کنید و می تواند به بهبود شما در رشته تان کمک کند، شرکت کنید.

۷- ابتدا سهم خودتان را کنار بگذارید.

در طول زندگی کاریتان، ده درصد از درآمد خود را پس انداز و سرمایه گذاری کنید.  گفته می شود که اگر نمی توانید پس انداز کنید، بذرهای عظمت در شما نیست!

۸- تمام جزئیات حرفه خود را یاد بگیرید.

بازار فقط به عملکردهای عالی، پاداش های عالی می دهد. مثلا اگر شما یک شخص شاغل در حوزه فروش هستید بدانید: درآمد بیست درصد از فروشندگان برتر، شانزده برابر میانگین درآمد هشتاد درصد فروشندگان معمولی است. و جالبتر اینکه درآمد ده درصد از برترین فروشندگان از این هم بالاتر است!

۹- خود را وقف خدمت به دیگران کنید.

پاداش های شما در زندگی، کاملا متناسب با خدمتی است که به دیگران ارائه می کنید. تمام میلیونرهای خودساخته، در مورد خدمات به مشتریان، وسواس به خرج می دهند.

۱۰- برای فعالیت هایتان اولویت تعیین کنید.

این فرمول کلیدی برای داشتن بهره وری بالا و عملکرد خوب و تبدیل شدن به یک میلیونر است. با اولویت بندی و تمرکز بر کارها می توانید تقریبا به هر چیزی که در زندگی می خواهید برسید.

۱۱- خودتان را آماده کنید تا در زندگی و کارتان از قله ای به قله ای دیگر صعود کنید.

همانطور که یک کوهنورد پس از رسیدن به قله باید رو به دره پایین برود تا باز به قله دیگری صعود کند، شما هم باید همین کار را در زندگیتان انجام دهید. می گویند: زندگی دو قدم جلو رفتن است و یک قدم عقب آمدن.

۱۲- در تمام کارهایتان انضباط شخصی داشته باشید.

این مهمترین خصوصیت بی نظیر برای موفقیت در زندگی و میلیونر شدن است. اگر خودتان را طوری تربیت کنید که کاری را که باید انجام دهید(چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید) در وقت خودش انجام دهید، موفقیت شما تضمین شده است. کلید میلیونر شدن، داشتن نگرش بلند مدت همراه توانایی به تعویق انداختن لذت های کوتاه مدت است.

۱۳- با افراد مناسب معاشرت کنید.

میلیونرهای خودساخته، همیشه دنبال گسترده تر کردن شبکه ارتباطات خود هستند.  همیشه قبل از اینکه به فکر سود باشید، به دنبال سود رساندن باشید.

۱۴- از جسمتان به خوبی مراقبت کنید.

اگر هدف مالیتان این است که بیش از یک میلیارد تومان دارایی داشته باشید، باید هدف سلامتیتان این باشد که هر اندازه ممکن است، بیشتر عمر کنید تا بتوانید با پولتان از یک زندگی عالی لذت ببرید. ابتدا برای خود این هدف را تعیین کنید که حداقل تا هشتاد سالگی زندگی کنید، سپس به سبک زندگی خود نگاهی بیاندازید که کدام از عادت های شما مانع رسیدن به این هدف است.

۱۵- هرگز احتمال شکست را در نظر نگیرید.

بزرگترین مانع موفقیت، ترس از شکست است. منظور خود شکست نیست. شکست ما را قوی تر، انعطاف پذیر تر و مصمم تر می کند، اما ترس از شکست می تواند ما را فلج کند و حتی ما را از امتحان کردن کارهایی که برای رسیدن به موفقیتی بزرگ ضروری است، باز دارد.

نوشته : فرشید بهارلو

منبع: کتاب رازهای موفقیت میلیونرهای خود ساخته – نوشته : برایان تریسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *