اسفند ۳, ۱۳۹۵ farshidb 1دیدگاه

به اعتقاد روانشناسان نگرش مثبت ، یک مهارت اکتسابی است و بایستی در تمامی دوران های زندگی یک شخص آموخته و تقویت گردد. نگرش مثبت یکی از مهمترین فاکتورهای کلیدی برای کسب موفقیت است. ۱۰ دلیل برای داشتن نگرش مثبت چیست؟ افراد دارای نگرش مثبت برای زندگی کردن و بودن در کنار دوستان و خانواده ی خود نسبت به دیگران از هیجان بیشتری برخوردارند. افراد دارای نگرش مثبت همواره بدنبال کسب موفقیت و برقراری ارتباط موثر با اطرافیان هستند.

نگرش مثبت دارای فواید بیشماری است که در این مقاله به ۱۰ فایده داشتن نگرش مثبت اشاره می شود:

۱ – نگرش مثبت اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد

اعتماد بنفس یعنی تصویر یک شخص از خود در ذهنش! هنگامی که درباره خود و توانایی هایتان نگرشی منفی داشته باشید این انعکاس و تصویر ذهنی ضعیف خواهد بود و کاهش اعتماد به نفس یکی از دلایلی ست که احتمال شکست افراد را دو چندان می کند.

۲- با نگرش مثبت می توانید شادی و موفقیت را به زندگی خود جذب کنید

زمانی که دارای نگرش مثبت باشید از نیروی شگفت انگیزی برای جذب شادی و موفقیت برخوردار خواهید بود. به هر آنچه که به داشتن آن امید دارید خواهید رسید. لحظه ای که فکری در وجود ما نفوذ کند، مغز ما برای عملی کردن آن شروع به فعالیت و اقدام می کند. پس هرچه بیشتر درباره موفقیت فکر کنید ، شانس شما برای رسیدن به پیروزی بیشتر خواهد شد.

۳- نگرش مثبت مسری است

حتما این را شنیده اید که اطرافیانمان دوست ندارند با کسی همصحبت شوند که آنها را یاد غم و غصه هایشان بیاندازد! وقتی با نگرش مثبت به زندگی نگاه کنیم، سرشار از انرژی حیات خواهیم بود و این نگرش در اطرافیانمان نیز سرایت خواهد کرد.

۴- نگرش مثبت باعث می شود ترس ها و استرس  های خود را کاهش دهید

بسیاری از نگرانی ها در زندگی ناشی از ترس ها و وابستگی های ما به خویش و افکار کوچکمان است. وقتی با نگرش مثبت به قضایا و محیط پیرامون خود نگاه کنیم بطور ناخودآگاه این ترس ها و استرس ها از ما دور می شوند. یک جمله حکیمانه این است که : بسیاری از نگرانی های ما در رابطه با ترس از وقوع رخدادهایی در آینده است که هیچگاه در زندگی ما رخ نمی دهد!

۵- جسم تان توسط مغز کنترل می شود

اگر ذهن شما مثبت فکر کند ، همین انرژی به جسم شما نیز تابیده می شود. بهتر است که این تساوی با معنی را همیشه به یاد داشته باشید :

نگرش مثبت = سلامت بیشتر

۶-نگرش مثبت احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد

طبق تحقیقات و یافته های پزشکان، خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد با نگرش منفی ، ۵۰ درصد بیشتر از افراد با نگرش مثبت است.

۷- نگرش مثبت باعث می شود بیشتر لبخند بزنید

همیشه شنیده ایم که زشت ترین چهره نیز با یک لبخند زیبا می شود! پس خوب است که بدانیم افراد دارای نگرش مثبت بیشتر اوقات لبخند می زنند.

۸- نگرش مثبت باعث می شود کیفیت و بهره وری تان بالا رود

افراد دارای نگرش مثبت چه در زندگی شخصی و چه در محیط های کاری دارای عملکرد بهتر در برخورد با مشکلات هستند و در کل دارای کیفیت و کارائی بالاتری در زندگی شخصی و شغلی خود می باشند.

۹- نگرش مثبت باعث بهبود کار گروهی می شود

اهمیت فعالیت گروهی بر کسی پوشیده نیست، افراد دارای نگرش مثبت بخاطر داشتن مهارت های ارتباطی خوب و موثر بعنوان یک عضو موثر در فعالیت های گروهی ظاهر می شوند.

۱۰- نگرش مثبت باعث برنامه ریزی و تصمیمات بهتر می شود

وقتی یک کشتی مقصدی نامعلوم داشته باشد، هر بادی باد موافق خواهد بود! این جمله مبین افرادی است که دارای هیچ هدف و برنامه ای در زندگی خود نیستند. افراد با نگرش مثبت برای موفقیت در آینده نقشه می کشند و همیشه طرح و برنامه ای مشخص برای دستیابی به مقاصد و اهداف خود دارند.

نوشته شده توسط: فرشید بهارلو

1 دیدگاه در “۱۰ دلیل برای داشتن نگرش مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *